Způsob výroby a materiály

Showroom Terassa zahradní nábytekVzorky wickeru a potahu_low_188pxdodavame-na-slovensko-188x50BANNER1
image

 

Zažili jste pohovku, kterou jde nechat na dešti i sněhu?

Vyplétaný zahradní nábytek byl odjakživa krásný, ale teprve s příchodem nábytku z umělého ratanu na duralovém rámu se krása mohla spojit s odolností.

  • nevybledne na slunci
  • nezkřehne a nepopraská v mrazu
  • nezůstanou na něm skvrny od červeného vína
  • nikdy nezrezne
  • nemusíte ho udržovat

Jak se moderní zahradní nábytek z umělého ratanu vyrábí? Ručně, jinak to ani nejde.

image

 

Kvalitní zahradní nábytek z umělého ratanu lze vyrábět výhradně ručně. Základ tvoří ručně svařená konstrukce z duralových, hliníkových a někdy ještě i z ocelových nosníků, která je ručně opletena syntetickými ratanovými vlákny. Sedací plochu tvoří odnímatelné polstrování. Ruční svařování, ani nanášení ochranného nátěru nelze nahradit stroji, protože nábytek je velice různorodý a konstrukce bývají složité, s mnoha náročnými detaily. Je proto zapotřebí velkého počtu kvalifikovaných specialistů.

Vyplétání ratanu je náročná a odborná práce na pomezí řemesla a umění. Zdaleka ne každý je schopen složité výplety, zvláště v náročnějších partiích nábytku, zvládnout.

5 bodů, jak rychle poznat kvalitní nábytek z umělého ratanu (a nenechat se napálit).

1) Je konstrukce svařena z duralu nebo alespoň z hliníku? Není jen z oceli?

POZOR! Nikdy si pro použití na zahradě nekupujte nábytek, který má ocelový rám! Nenechte se zmást, někdy se mu také říká "kovový". Zatímco duralové a hliníkové rámy nikdy nereznou, ocelové zreznou velice rychle, protože ochranná barva se prošoupe.

Dural

 

2) Je výplet zhotoven z vláken, která mají certifikát o zátěžových testech?

Rozdíly mezi odolností vláken jsou jako den a noc. Kvalitní vlákno vydrží bez problémů i 15 let pod širým nebem, vlákno nekvalitní začne praskat už po první sezóně, protože zkřehne a ztratí pružnost!

Vlkna

 

3) Je nábytek vyroben vcelku? Není sešroubován z menších dílů? Ukažme si, kde se šetří!

Zahradní nábytek z umělého ratanu by měl být pevný, odolný proti počasí a lehký kvůli snadnému přenášení. Doporučujeme proto zdálky se vyhnout nábytku šroubovanému z menších dílů, protože více dílů a spojů znamená menší pevnost, montovaný nábytek je těžký a reziví.

Montovaný nábytek totiž většinou mívá ocelový rám a každé utažení spojovacího šroubu má za následek odření ochranného nátěru. Na těchto místech se začíná tvořit rez hned po prvním dešti.

montovan_nbytek

 

4) Jsou sedací polstry silné a nechybějí polstry na zádech? Nejsou z obyčejného molitanu?

Bez silných polstrů není nábytek a hlavně pohovky a sofa pohodlný. Obecně platí, že pohovky, na kterých chcete i lenošit, by měly mít polstry silné alespoň 12 cm, u pohovek určených na sezení stačí 10 cm.

Výplňová pěna polstrů by měla mít tvarovou paměť, aby se polstry neproseděly, měla by odolávat plísním a nezadržovat vodu. Tuhost polstrů by měla být vyšší u nábytku určeného na sezení a nižší u nábytku, na kterém se může i ležet.

vyplnova_pena

 

5) Je potah polštářů z voděodolné tkaniny, která neplesniví? Není z obyčejné bavlny?

Základní výhodou zahradního nábytku z umělého ratanu má být, že se o něj vůbec nemusíte starat v jakémkoliv počasí. Proto musejí být i polstry dlouhodobě mimořádně odolné proti dešti a plísním i slunci. Takové vlastnosti mají speciální potahové látky pro použití za každého počasí, které obsahují pohlcovače UV záření, vrstvy proti plísni a proti propouštění vody do výplňové pěny. Polstry s potahem z bavlny je nutno před každým deštěm sejmout a uložit v suchu.

potahove_tkaniny

 

Vyberte si zahradní nábytek, který je nejen pohodlný, ale který trvale odolává každému počasí.

Zahradní nábytek Terassa Life je vyroben z certifikovaného umělého ratanu z čistého, nerecyklovaného polyethylenu, který odolává každému počasí a splňuje vysoké nároky na kvalitu. Výhodou umělého ratanu je jeho vysoká odolnost proti slunečnímu záření a vodě. Umělý ratan, který používáme, byl navíc speciálně upraven pro středoevropské klimatické podmínky. Odolává vysokým rozdílům mezi letními a zimními teplotami i kyselému dešti v městských aglomeracích.

Rámy Terassa Life jsou svařeny do vysoce pevné konstrukce z nerezavějících duralových profilů. Námi používaný dural 5754 je slitina hliníku a hořčíku a je 5x pevnější než hliník a přitom stejně lehký. Nepoužíváme hliníkové rámy, protože jsou málo pevné, ani levné ocelové rámy. Ty se v českém podnebí hodí jen pro interiér, protože rychle zrezivějí a potom se často zlomí. Pro další zvýšení ochrany jsou svařené konstrukce navíc pokryty několika vrstvami práškové barvy. Polštáře jsou ošetřeny vrstvami odolnými proti tekutinám, slunečnímu UV záření a plísním a proto se nepromočí, nevyblednou a neplesniví. Na veškerý zahradní nábytek poskytujeme plnou záruku 24 měsíců.

Komponenty našeho zahradního nábytku z umělého ratanu jsou vyrobeny jako jeden kus. Ratanové výrobky sešroubované z více částí nejenže nevypadají dobře, ale kvůli mnoha spojům jsou i méně pevné, a protože musejí být kvůli šroubovaným spojům z oceli, tak jsou těžké a rychle rezivějí. Jejich výhody jsou pouze na straně prodejce, znamenají totiž výrazně menší náklady na výrobu, protože na výplet plochých součástí stačí méně kvalifikovaná síla, na materiál, protože ocelové profily jsou výrazně levnější než duralové a jsou i třikrát levnější na transport a skladování díky mnohem menšímu objemu.

Komponenty našeho zahradního nábytku z umělého ratanu jsou vyrobeny jako jeden kus. Ratanové výrobky sešroubované z více částí nejenže nevypadají dobře, ale kvůli mnoha spojům jsou i méně pevné, a protože musejí být kvůli šroubovaným spojům z oceli, tak jsou těžké a rychle rezivějí. Jejich výhody jsou pouze na straně prodejce, znamenají totiž výrazně menší náklady na výrobu, protože na výplet plochých součástí stačí méně kvalifikovaná síla, na materiál, protože ocelové profily jsou výrazně levnější než duralové a jsou i třikrát levnější na transport a skladování díky mnohem menšímu objemu.

Zahradní nábytek Terassa Life můžete díky vysoké kvalitě použitých materiálů a promyšlené konstrukci nechat venku v jakémkoli počasí nebo ročním období. Výrobce i my hlídáme kvalitu každého výrobku vícestupňovou kontrolou. Náš zahradní nábytek je ideální pro použití v interiéru i na zahradě, ale vydrží i intenzivní namáhání v gastronomických provozech, lázních, u bazénu, fitness centrech a hotelích.

Umělý ratan je k nerozeznání podobný přírodnímu, ale navíc odolává dešti, slunci i mrazu.

Umělý ratan byl vyvinut především pro použití na zahradním nábytku. Vypadá přesně jako přírodní ratan, ale je vyroben ze syntetických polyethylenových vláken. Tento materiál vyžaduje jen minimální údržbu a je extrémně odolný a trvanlivý.

Ratan se původně používal na výrobu košíků a nábytku. Ratan je velmi pružný a pevný a proto se perfektně hodí na výrobu nábytku. Vyplétáním ratanu vznikají pohodlná křesla, která známe od dědečků a babiček.

Bohužel, přírodní ratan není příliš odolný proti počasí. Proto se přírodní vyplétaný nábytek dnes používá jen v interiérech nebo v zimních zahradách.

ratan_v_desti

Odolný umělý ratan je materiál, který vypadá velice podobně a od přírodního ratanu jej nerozeznáte na pohled ani při doteku. Je však daleko odolnější proti nepříznivým vlivům počasí. Díky syntetickým polyethylenovým vláknům je umělý výplet extrémně odolný jak proti slunečnímu UV záření, tak i proti vlhkosti a vodě a dokonce i proti chemikáliím (kyselý déšť). Zatímco u tradičního výpletu je barva nanesena na povrchu, u umělého ratanu je barva obsažena v celém materiálu vlákna. Proto barva vydrží mnohem déle a nábytek si stále udržuje původní elegantní vzhled. Umělý ratan je také velmi pružný a pevný, což je základní předpoklad pro stabilitu a pohodlí, což jsou přesně vlastnosti, kterými je proslulý i přírodní výplet.

Navíc, umělý ratan vyžaduje daleko méně údržby. Velice snadno se čistí, špínu prostě opláchnete hadicí. Barvy jsou odolné proti UV záření a barva se nemusí obnovovat.

Umělý ratan a životní prostředí

Umělý ratan, který používáme, je ze 100% recyklovatelný. Vzhledem k tomu, že navíc vydrží opravdu velice dlouho, je náš nábytek z umělého ratanu vynikající volbou, co se týče životního prostředí.

Není divu, že se nábytek z umělého ratanu stává vyvoleným materiálem pro lehátka a sezení u bazénů, venkovní jídelní sety, zahradní sofa a pohovky a menší posezení v kavárnách a venkovních zahrádkách. Nové moderní designy doslova katapultovaly nábytek z umělého ratanu do popředí zájmu a stal se zaslouženě novým trendem i v zábavním průmyslu pro party na terasách, stolování a odpočinek pod širým nebem i v interiéru.

konstrukce

Odolný umělý výplet se obvykle používá ve spojení s hliníkovým nebo ještě lépe s duralovým rámem, což vytváří pevný a přitom lehký zahradní nábytek. Rám zahradního nábytku by měl být navíc opatřen několika vrstvami práškové barvy.

Výhodou hliníku a duralu není jen nízká hmotnost. V konstrukci zahradního nábytku jsou hliník a dural díky své trvanlivosti nadřazeny ostatním materiálům. Jsou absolutně nerezavějící na rozdíl například od oceli apod. Pro vysokou stabilitu se používá klecová konstrukce.

Zahradní nábytek v evropském designu

Náš moderní zahradní nábytek je navrhován výhradně v Evropě. Výběr prémiových materiálů a pečlivé zpracování vedou k výrobkům nejvyšší kvality. Díky tomu vypadá náš zahradní nábytek jako nový i po letech používání bez ochrany pod širým nebem.

konstruktr_nbytku

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace